Świat

Media: Rohan Dennis dołączy do Team Ineos

Rohan Dennis
Rohan Dennis / Team Bahrain-Merida

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że Rohan Dennis zostanie wkrótce zaprezentowany jako kolarz Team Ineos. Fakt, że Australijczyk dołączy do brytyjskiej drużyny potwierdził jego rodzimy dziennik “Advertiser”.

Saga z Dennisem w roli głównej zdaje się nie mieć końca. Specjalista w jeździe indywidualnej na czas w trakcie Tour de France popadł w konflikt z Bahrain-Merida i po ponad dwumiesięcznych bojach rozstał się z zespołem. Na celownik wzięły go trzy ekipy: Movistar, CCC Team oraz Ineos. Z wyścigu po 29-latka szybko odpadła jednak drużyna Eusebio Unzue.

W grze pozostawały ekipy z Polski i Wielkiej Brytanii. Jak zdradził właściciel marki CCC, Dariusz Miłek, warunki umowy z mistrzem świata były już w zasadzie ustalone, lecz ten w ostatniej chwili zmienił zdanie i je odrzucił. Prawdopodobnie – decydując się na kontrakt z Ineos. Świadczyć o tym mogły słowa samego Miłka, który stwierdził, że decyzja zawodnika go dziwi, bowiem w drużynie którą wybrał “nie będzie kolarzem najważniejszym”.

Według “Advertisera” Dennis zostanie wkrótce zaprezentowany jako kolarz brytyjskiej ekipy. Dziennikarzy zastanawia jednak rola, jaką będzie pełnić w najeżonym gwiazdami zespole. Znalezienie swojej niszy obok Christophera Froome’a, Gerainta Thomasa, Egana Bernala, Richarda Carapaza czy Michała Kwiatkowskiego może faktycznie nie należeć do zadań łatwych. Sugerują oni jednak, że jego domeną, poza jazdą indywidualną na czas, mogą być wyścigi tygodniowe.

(fot. Bahrain-Merida)

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top