Świat

Cesare Benedetti nie pojedzie w przyszłorocznym Giro d’Italia

Cesare Benedetti
Criterium du Dauphine 2019 - 71st Edition - 8th stage Class - Champery 113,5 km - 16/06/2019 - Cesare Benedetti (ITA - Bora - Hansgrohe) - photo Luca Bettini/BettiniPhoto©2019

Cesare Benedetti nie pojedzie w przyszłorocznej edycji Giro d’Italia. Mieszkający w Gliwicach zawodnik potwierdził tę informację za pośrednictwem Twittera.

Nie jest tajemnicą, że konkurencja w składzie BORA-hansgrohe na Corsa Rosa jest bardzo duża. Jak dotąd jasnym było, że w wyścigu zobaczymy Petera Sagana, Pascala Ackermanna oraz trójkę Polaków – Macieja Bodnara, Pawła Poljańskiego i Rafała Majkę.

Fani nad Wisłą liczyli, że w gronie pozostałych trzech zawodników znajdzie się Cesare Benedetti – Włoch ubiegający się o polskie obywatelstwo, mieszkający w Gliwicach i posiadający bardzo silne związki z naszym krajem. Niestety, tak się jednak nie stanie. Zawodnik potwierdził, że nie znajdzie się w składzie na Giro za pośrednictwem swojego twitterowego profilu.

Kto zatem jeszcze znaleźć się może w składzie Bory? Na ten temat spekulowaliśmy w osobnym tekście przed kilkoma dniami, lecz wydaje się, że w wyścigu zobaczyć możemy co najmniej dwóch z wymienionych kolarzy: Maximiliana Schachmanna, Patricka Konrada. Daniela Ossa i Ruedegira Seliga.

Polecamy nasz długi wywiad z Cesare Benedettim.

(fot. Bettiniphoto)

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top