Hyde park

Zico Waeytens zaczyna karierę boksera

Zico Waeytens
Zico Waeytens / fot. Twiiter zawodnika

Zico Waeytens, kolarz Cofidisu, który w grudniu oficjalnie zakończy zawodową karierę, rozpoczyna nowy rozdział. 25 kwietnia 2020 roku… stoczy pierwszą walkę bokserską.

Jak dotąd w kolarskim świecie skojarzenia z szermierką na pięści budził przede wszystkim Nacer Bouhanni, który nie ukrywa, że po zakończeniu przygody z szosą chciałby spróbować swoich sił w ringu. Wyraz swojej krewkiej naturze dawał już kilkukrotnie, między innymi wdając się w bójkę z gośćmi hotelowymi tuż przed mistrzostwami Francji w 2016 roku.

Okazuje się jednak, że bokserską karierę rozpocznie niedługo inny kolarz Cofidisu – Waeytens. 28-latek podjął decyzję o porzuceniu wraz z końcem roku jazdy na rowerze, a już w kwietniu stoczy swój pierwszy pojedynek. Nie jest znany jego rywal, wiadomo jednak, że walka odbędzie się w jego rodzinnej miejscowości – Ledegem.

Zawodnik poinformował o tym fakcie na swoim twitterowym profilu, wpis okraszając hashtagiem #ALL4GOOLIE, dedykowanym zmarłemu w ubiegłym roku kolarzowi Verandas Willems, Michaelowi Goolaertsowi. Może to sugerować, że starcie będzie mieć charakter przynajmniej częściowo charytatywny.

W trakcie swojej kolarskiej kariery Waeytens reprezentował barwy Topsport Vlaanderen, Giant-Alpecin i wspomnianych wcześniej Verandas Willems oraz Cofidisu. Odniósł jedno zwycięstwo – w 2016 roku okazał się najlepszy na 4. etapie Baloise Belgium Tour (2.HC).

(fot. Twitter)

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top