Świat

Peter Sagan odrzuca myśli o końcu kariery

Peter Sagan
ROT // Beim Einschreiben Peter Sagan (Slowakei / Team Bora - hansgrohe) - EuroEyes Cyclassics 2019 - EuroEyesCyclassics - "EuroEyes-Cyclassics" - "EuroEyes Cyclassics" - Cyclassics Hamburg - CyclassicsHamburg - © Roth-Foto - Roth & Roth (Markus und Michael Roth) - www.Roth-Foto.de - Weitere Fotos in der Bilddatenbank www.Roth-Foto.de , NUR DEUTSCHLAND - *** Local Caption *** - copyright by: Roth & Roth - Rosenhof 15 - 50226 Frechen - Abdruck + jede Verwendung honorarpflichtig. Honorar ist MwSt-pflichtig: + 7% MwSt. Veroeffentlichung ausschliesslich fuer journalistisch-publizistische Zwecke. Verwendung bedingt das Einverstaendniss unserer AGBs: AGBs unter: www.Roth-Foto.de

Peter Sagan (BORA-hansgrohe) ma za sobą dziesięć lat zawodowej kariery. 29-letni zawodnik przyznał, że zdaje sobie sprawę, iż nieuchronnie zbliża się do jej końca. Dodał jednocześnie, że “bardziej go to motywuje, niż przeraża”.

Lista sukcesów Słowaka jest niezwykle długa, a z roku na rok jego palmares poszerza się o kolejne trofea. Sezon 2019 był co prawda w teorii najsłabszym od 2014 roku (“zaledwie” cztery zwycięstwa i brak sukcesów w północnych klasykach), lecz mimo wszystko Sagan wciąż pozostaje na poziomie nieosiągalnym dla zdecydowanej większości kolarzy.

Jak mówił w rozmowie z serwisem “Cyclingnews” ważniejsza od wyników jest dla niego właśnie świadomość swojej klasy. “Tak długo, jak będę w stanie utrzymywać topową formę, zachowam motywację do jazdy” – stwierdził.

Sagan niejednokrotnie narzekał już na “wyścigowy” tryb życia i rutynę startową, które zdawały się odbierać mu radość życia. Mówił o tym nawet w trakcie sezonu 2019, a w środowisku dało się słyszeć plotki, że nosi się z zamiarem porzucenia szosy i przejścia na stałe do świata MTB. Tym razem jednak zdecydowanie temu zaprzeczył. “Bardziej męczyło mnie to sześć lat temu, niż teraz” – zaskoczył.

29-letni zawodnik stwierdził jednocześnie, że “jest już w stanie dostrzec koniec swojej kariery”, ale jednocześnie jest to dla niego sytuacja motywująca, bo świadomość tego faktu sprawia, że może czerpać z jazdy jeszcze większą radość.

Peter Sagan zdradził już swoje plany startowe na sezon 2020. Rozpocznie go występem w Vuelta a San Juan, a największym novum w stosunku do poprzednich lat będzie debiut w Giro d’Italia.

(fot. BORA-hansgrohe / Bettiniphoto)

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top