Świat

Tom Dumoulin wrócił do pełni sił

Tom Dumoulin
Tom Dumoulin / Team Sunweb

Dyrektor sportowy Jumbo-Visma, Merijn Zeeman przyznał, że po kontuzji Toma Dumoulina nie ma już najmniejszego śladu. Holender 1 stycznia oficjalnie stanie się kolarzem jego zespołu.

“Motyl z Maastricht” na piątym etapie tegorocznego Giro d’Italia był zmuszony wycofać się z rywalizacji z powodu kontuzji kolana. Choć powrócił do peletonu podczas Criterium du Dauphine, nie był w stanie rywalizować na najwyższym poziomie. Podjął decyzję o przedwczesnym zakończeniu sezonu.

Do pełnych treningów Dumoulin powrócił stosunkowo późno – dopiero w październiku. W ubiegły weekend z kolei po raz pierwszy od “Delfinatu” przystąpił do rywalizacji – pojechał w wyścigu MTB odbywającym się na plaży w rodzimym Scheveningen, gdzie zajął szóste miejsce. To potwierdziło, że z jego zdrowiem wszystko zdaje się być w najlepszym porządku.

Tego samego zdania jest jego nowy pracodawca – Merijn Zeeman, który w rozmowie z “De Limburger” zdradził, że 29-latek jest już w pełni sił. “Oczywiście, nie jest w optymalnej formie, podobnie jak każdy zawodnik o tej porze roku. Jest jednak w pełnym treningu i pracuje tak, jak pozostali kolarze. W jego przypadku jestem dużym optymistą” – mówił.

Wciąż nie wiadomo, jakie cele Dumoulin obierze w sezonie 2020. Media sugerują, że zobaczymy go na trasie Giro d’Italia, choć jak udało nam się ustalić, decyzje w tej sprawie w Jumbo-Visma jeszcze nie zapadły.

(fot. Team Sunweb)

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top