Polska

Maciej Bodnar “skopiuje” program Petera Sagana. Niestety, poza Tour de France

Maciej Bodnar
Maciej Bodnar / fot. Michał Kapusta

Maciej Bodnar w rozmowie z serwisem “Naszosie.pl” zdradził, że jego kalendarz startowy w sezonie 2020 będzie bardzo podobny do tego, jaki realizować będzie Peter Sagan. Niestety – jedną z różnic będzie Tour de France, gdzie Polaka nie zobaczymy.

“Bodi” ma za sobą sezon, pozostawiający poczucie niedosytu. Z jednej strony – sięgnął po mistrzostwo kraju, a w “czasówce” na Tour de Suisse był drugi, minimalnie przegrywając z Rohanem Dennisem (wtedy jeszcze Bahrain – Merida). Z drugiej zaś – pozostałe próby czasowe wypadły blado, mistrzostwa świata ukończył dopiero na 20. pozycji, a przede wszystkim – po raz pierwszy od dekady nie wystartował w żadnym Grand Tourze.

“Szkoda tych wielkich tourów, zwłaszcza Wielkiej Pętli. Nie było to zbyt przyjemne, ale trzeba patrzeć do przodu” – mówił Bodnar w rozmowie z “Naszosie” dodając przy tym, że całą sytuację wyjaśnił już z włodarzami ekipy. W pewnym sensie “naprawią” oni swoje przewiny, wysyłając Polaka na Giro d’Italia.

“Na pewno moim głównym celem będzie praca dla Petera, który będzie chciał w swoim debiucie we Włoszech wygrać jakiś etap. Oczywiście będę chciał powalczyć również na etapach jazdy indywidualnej na czas, choć to akurat zależy od mojej formy i sytuacji w wyścigu” – zdradził.

Co ciekawe, choć przeprowadził już rekonesans trasy olimpijskiej, Bodnar wcale nie jest przekonany, że wystartuje w Tokio. W gronie trzech zawodników, jakich wyślemy musi się co prawda znaleźć jeden, który pojedzie w jeździe indywidualnej na czas, lecz kadra musi przeanalizować priorytety i zastanowić się, czy nie lepiej wysłać górala, zdolnego do pomocy Rafałowi Majce lub Michałowi Kwiatkowskiemu.

(fot. Michał Kapusta)

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top