Świat

Darwin Atapuma wraca do Kolumbii

Darwin Atapuma
Darwin Atapuma / fot. Cofidis

Darwin Atapuma – jeden z najlepszych górali, którzy wciąż nie mają kontraktu na sezon 2020 – wróci prawdopodobnie do Kolumbii. Według serwisu “Spaziociclismo” zostanie kolarzem budowanej przez tamtejsze ministerstwo sportu grupy Colombia Tierra de Atletas – GW Bicicletas.

31-letni obecnie Atapuma bronił w sezonie 2019 barw Cofidisu. Jego nowym pracodawcą miał być prokontynentalny, węgierski E-Powers Factory, w barwach którego mógł liczyć na start m.in. w Giro d’Italia. Niestety, projekt upadł już we wstępnym stadium rozwoju, a sam zawodnik zmuszony był poszukać nowego pracodawcy.

Wszystko wskazuje na to, że swoim zdobytym w Europie doświadczeniem będzie on służyć młodszym kolarzom. Serwis “Spaziociclismo” poinformował bowiem, że góral bliski jest podpisania umowy z nowo tworzoną grupą Colombia Tierra de Atletas – GW Bicicletas. To formacja budowana przez kolumbijskie ministerstwo sportu, o narodowym charakterze.

Atapuma w zawodowej karierze odniósł łącznie cztery zwycięstwa. Dwa z nich – dość prestiżowe. Wygrywał bowiem etapy Tour de Pologne (2013) i Tour de Suisse (2016). Ostatnie trzy sezony były jednak w jego wykonaniu fatalne.

(fot. Cofidis)

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top