Świat

Total Direct Energie nie pojedzie w Giro d’Italia

Total Direct Energie
Total Direct Energie

Drużyna Total Direct Energie, która wywalczyła sobie prawo uczestnictwa we wszystkich przyszłorocznych Grand Tourach, dobrowolnie zrezygnowała z udziału w Giro d’Italia.

Francuska grupa prokontynentalna zapracowała na “dzikie karty” wynikami w sezonie 2019. Była ona najlepsza spośród wszystkich drużyn zaplecza World Touru. W teorii prawo udziału w najważniejszych wyścigach świata to wielka nobilitacja, lecz działacze od dłuższego czasu nie kryli się z tym, że dla nich to raczej kiepska nagroda.

Dyrektor sportowy Total Direct Energie, Jean-Rene Bernaudeau już na początku listopada otwarcie mówił, że “prawo startu w wyścigach World Touru to dla niego nie przywilej, a raczej konsekwencja”. Podkreślał również, że nie stać go na utrzymanie odpowiednio szerokiej kadry, a nawet gdyby było stać – zbyt mało jest na rynku wartościowych, wolnych kolarzy.

Z tego powodu otwarcie spekulowano na temat tego, że Francuzi zrezygnują z udziału w Giro. Dodatkowo lobbował za tym Mauro Vegni, szef wyścigu chcąc, by “dzikie karty” trafiły do ekip włoskich.

Ostateczne potwierdzenie rezygnacji Total Direct Energie z udziału w Corsa Rosa nadeszło w czwartek. “Przegralibyśmy pod wgzlędem sportowym, gdybyśmy tam pojechali” – argumentował w oświadczeniu Bernaudeau.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top