Polska

Plany startowe Grega van Avermaeta na sezon 2020

Greg van Avermaet
Greg van Avermaet / fot. CCC Team

Greg van Avermaet zdradził szczegóły, dotyczące swojego kalendarza startów na pierwszą część sezonu 2020. Kolarz CCC Team w porównaniu do premierowego roku w pomarańczowych barwach modyfikuje nieco swoje plany.

34-letni Belg – zdecydowanie najjaśniejszy punkt CCC Team w sezonie przedolimpijskim – może kończyć rok z poczuciem sporego niedosytu. Co prawda nie brakowało naprawdę dobrych wyników – był trzeci w E3 BinckBank Classic, drugi w klasyfikacji generalnej Tour de Yorkshire, wygrał też jeden z ostatnich testów przed mistrzostwami świata (kanadyjski GP Montreal), a w samym czempionacie był ósmy. Nie są to jednak rezultaty, które satysfakcjonowałyby triumfatora Paryż – Roubaix (2017) i mistrza olimpijskiego z Rio de Janeiro.

Dlatego do zmagań w sezonie 2020 przystąpi on bardzo zmobilizowany i poczyni lekkie korekty w swoim planie startowym. Jak ujawnił “Het Laaste Nieuws”, Van Avermaet rozpocznie rywalizację w Volta a la Comunitat Valenciana (5-9 lutego). Nowością będzie start w Volta ao Algarve (19-23 lutego), który wybierze zamiast UAE Tour. Start w Portugalii będzie ostatnim sprawdzianem przed startem właściwej, wiosennej kampanii.

Tę otworzy Omloop Het Nieuwsblad (29 lutego) oraz Kuurne-Bruksela-Kuurne (1 marca), po których zobaczymy Belga w Strade Bianche (7 marca) i rozpoczynającym się cztery dni później Tirreno – Adriatico (11-17 marca). Wyścigi te będą preludium do pierwszego, ważnego celu na sezon 2020 – Mediolan – San Remo, który obędzie się pierwszego dnia wiosny.

Co potem? Wszystkie najważniejsze wyścigi brukowe, począwszy od E3 BinckBank Classic (27 marca), przez Gandawa – Wevelgem (29 marca) po Ronde van Vlaanderen (5 kwietnia) oraz Paryż – Roubaix (12 kwietnia).

Później zobaczymy Van Avermaeta na trasie m.in. Liege-Bastogne-Liege (26 kwietnia) i Tour de France, w którym startuje nieprzerwanie od 2016 roku. Belg stanie także na starcie wyścigu olimpijskiego w Tokio.

(fot. CCC Team)

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top