Polska

Duszniki-Zdrój gospodarzem mistrzostw Polski 2020

Duszniki-Zdrój
Duszniki-Zdrój

Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym odbędą się w 2020 roku w Dusznikach-Zdroju. Informacja ta została przekazana podczas konferencji trenerów, odbywającej się w Pruszkowie.

Plotki na temat tego, że mistrzostwa kraju wrócą na południe Polski pojawiły się jeszcze wczesną jesienią, a na sile przybrały w połowie listopada. Oficjalne potwierdzenie nadeszło w czwartek, jako pierwszy przekazał informację światu Kamil Dziedzic.

Walka o medale rozegra się w dniach 18-21 czerwca. Jak dotąd nie są znane trasy wyścigów, lecz położenie Duszników niejako ją warunkuje – powinny one być wymagające i jednocześnie zbliżone charakterystyką do anonsowanego jako “wymagający” Tour de Pologne czy igrzysk olimpijskich.

W ostatnich trzech latach walka o medale odbywała się w Ostródzie (2019, 2018) i Gdyni (2017). Według pogłosek, położone tuż przy granicy z Czechami uzdrowisko było bliskie organizacji MP już w ubiegłym roku.

W Dusznikach-Zdroju tytułu mistrza kraju będzie bronić Michał Paluta (CCC Development Team / CCC Team), a w gronie kobiet – Anna Plichta (Trek-Segafredo).

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top