Polska

Alan Banaszek w “Mazowsze – Serce” – formacji byłego prezesa PZKol

Alan Banaszek
Alan Banaszek / fot. Caja Rural

Znane są nowe detale dotyczące grupy budowanej przez byłego prezesa Polskiego Związku Kolarskiego – Dariusza Banaszka. Jak się okazuje, funkcjonować ona będzie prawdopodobnie pod nazwą “Mazowsze – Serce”, a jej barw bronić będzie m.in. Alan Banaszek.

Plotki na temat tego, że Banaszek buduje własną formację krążyły na polskim podwórku od dłuższego czasu. Oficjalne potwierdzenie tej informacji nadeszło ze strony samego działacza, który w ubiegły wtorek pochwalił się na swoim facebookowym profilu zaangażowaniem pierwszego zawodnika – Pawła Bernasa (CCC Team).

Dwa dni później Banaszek udzielił wypowiedzi serwisowi “Naszosie.pl”, ujawniając nieco więcej. Zapowiedział on, iż “projekt jest bardzo ambitny”, a od sezonu 2022 jego drużyna ma jeździć już nie z najniższą licencją – Continental – a stać się bezpośrednim zapleczem World Touru i zespołem ProConti. Od tamtej pory zdążyliśmy poznać nazwiska kolejnych kolarzy – Tobiasza Pawlaka, Jakuba Kaczmarka (Hurom) oraz Michała Podlaskiego (Wibatech), a także zobaczyć rowery, na których będzie jeździć grupa.

Nadal nie było jednak informacji na temat tego, jaką nazwę nosić będzie formacja. Tę znaleźć można w specjalistycznym serwisie “Procyclingstats.com”. Jak się okazuje, zespół widnieje tam pod nazwą “Mazowsze – Serce”. Dodatkowo, w jego składzie znaleźć możemy cztery nowe nazwiska. Są to: Adrian Kurek, Norbert Banaszek (ostatnio Hurom), Marek Rutkiewicz (Wibatech), Adrian Banaszek (Voster – ATS) i… Alan Banaszek (Caja Rural).

źr. Procyclingstats

Źródłem wieści jest zgłoszenie do wyścigu Sibiu Cycling Tour, gdzie w barwach “Mazowsze – Serce” anonsowana jest właśnie ta szóstka.

MAZOWSZE–SERCE POLSKI ( fosta Team Hurom BDC Development Team) va fi prezenta in Turul Sibiului de anul viitor cu o…

Opublikowany przez Turul Ciclist Al Sibiului Poniedziałek, 2 grudnia 2019

Najciekawsza jest informacja o zaokrętowaniu Alana Banaszka. Po słabym sezonie w Caja Rural powraca on na krajowe podwórko i dostanie, jak się wydaje, znakomitą szansę do odbudowy swojej dyspozycji. Przypomnijmy, że to zawodnik, który ocierał się o etapowe zwycięstwa podczas Tour de l’Avenir, a na finiszu jednego z etapów Tour of Norway (2.HC) przegrał tylko z Dylanem Groenewegenem (Jumbo-Visma).

Po ujawnieniu przez “Procyclingstats” pięciu nowych kolarzy grupy Banaszka pozostają nam w jej składzie tylko trzy niewiadome. Były prezes PZKol zdradził bowiem swego czasu, że będzie w niej jeździć 12 zawodników.

“Mazowsze – Serce” 2020: Paweł Bernas (CCC Team), Tobiasz Pawlak, Jakub Kaczmarek, Adrian Kurek, Norbert Banaszek (wszyscy Hurom), Adrian Banaszek (Voster – ATS), Marek Rutkiewicz, Michał Podlaski (obaj Wibatech Merx Wrocław), Alan Banaszek (Caja Rural).

(fot. Caja Rural)

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top