Świat

Peter Sagan celuje w Giro d’Italia, Tour de France i igrzyska

Peter Sagan
Peter Sagan / BORA-hansgrohe / Veloimages

Peter Sagan podczas prezentacji ekipy BORA-hansgrohe poinformował, że w kolejnym sezonie stanie na starcie Giro d’Italia, Tour de France i igrzysk olimpijskich. Nie zobaczymy go z kolei w mistrzostwach świata.

Słowak, choć w pierwszej chwili trudno w to uwierzyć, w 2020 roku zaliczy debiut w Corsa Rosa. Nie jest to informacja nowa – opinii publicznej przekazana została jeszcze przed prezentacją wyścigu, która odbyła się w październiku. Novum są jednak detale, dotyczące kolejnych elementów kalendarza startowego Sagana.

Po zakończeniu Giro nie będzie on startować w żadnym wyścigu etapowym aż do czasu Tour de France. Na trasie “Wielkiej Pętli” powalczy o kolejną już, ósmą w karierze zieloną koszulkę i skalpy na poszczególnych odcinkach. Zwieńczeniem sezonu (wyjątkowo szybkim, wypada dodać) będzie udział w igrzyskach olimpijskich w Tokio.

W przeciwieństwie do imprezy w Rio de Janeiro przed czterema laty, kiedy to Słowak startował w MTB, tym razem zobaczymy go w walce o medale w jego “naturalnym” środowisku – na szosie. “Mój sezon trwać będzie tylko sześć miesięcy, ale to będzie naprawdę wymagający okres” – mówił Sagan, cytowany przez serwis “Cyclingnews”. Pytany o to, czy trasa IO nie jest dla niego zbyt wymagająca, by celować w walkę o krążek, nie przekreślał swoich szans. “Jest trudna, ale warto próbować” – podsumował.

Jednocześnie nie zobaczymy 29-latka w tegorocznych mistrzostwach świata, odbywających się na wymagającej trasie w Aigle-Martigny.

Kolarz z Żyliny otworzy sezon 2020 występem w Vuelta a San Juan (26 stycznia – 2 lutego). Będzie to prawdopodobnie jego jedyny start przed rozpoczęciem kampanii wiosennych klasyków.

(fot. BORA-hansgrohe / Veloimages)

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top