Świat

Pascal Ackermann nie wystartuje w przyszłorocznym Tour de France

Pascal Ackermann
Pascal Ackermann / BORA-hansgrohe / fot. Bettiniphoto

Pascal Ackermann (BORA-hansgrohe) w sezonie 2020 nie zadebiutuje na trasie Tour de France. Zdaniem menedżera ekipy, Ralpha Denka 25-letnia gwiazda potrzebuje jeszcze nieco czasu, a przyszłoroczna “Wielka Pętla” niespecjalnie sprzyja sprinterom.

25-latek odniósł w ostatnim sezonie aż 13 zwycięstw, z czego dwa – na trasie Giro d’Italia, gdzie sięgnął również po cyklamenową koszulkę dla najlepszego sprintera. W bezpośrednich pojedynkach pokonywał całą śmietankę finiszów, na czele z Elią Vivianim (Deceuninck – Quick Step) i Calebem Ewanem (Lotto Soudal).

Nie brakuje takich, którzy już teraz widzą w Ackermannie najlepszego specjalistę od sprintów na świecie. Zarówno on, jak i jego drużyna do tematu podchodzą jednak ze spokojem i zamiast rzucać się na głęboką wodę, preferują zrównoważony rozwój. Kolejnym tego dowodem jest kalendarz startowy Niemca na zbliżający się sezon.

Mimo poziomu, jaki prezentuje, nie pojedzie on bowiem na Tour de France, a zamiast tego sprawdzi się po raz kolejny na trasie Giro d’Italia i zadebiutuje w Vuelta a Espana. “Pascal musi przejechać dwa Grand Toury w ciągu jednego sezonu, by wejść na jeszcze wyższy poziom. Myślę, że w 2021 roku będzie gotowy do startu w >Wielkiej Pętli<” – mówił menedżer BORA-hansgrohe, Ralph Denk dodając również, że przyszłoroczna trasa francuskiego wyścigu nie do końca sprzyja sprinterom.

Spoglądając na profile etapów wydaje się, że ma on rację. Sprinterzy o zwycięstwa powalczą maksymalnie siedem razy, z czego dwa stoją pod sporym znakiem zapytania, swoim profilem odpowiadając bardziej ucieczce. Osobną kwestią jest fakt, że skład BORA-hansgrohe podporządkowany będzie zapewne interesowi Emanuela Buchmanna – czwartego zawodnika edycji 2019.

(fot. BORA-hansgrohe / Bettiniphoto)

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top