Świat

McLaren tytułowym sponsorem Bahrain – Merida

Bahrain - McLaren
Bahrain - McLaren

Ekipa Bahrain – Merida od sezonu 2020 funkcjonować będzie jako Bahrain – McLaren. Drużyna poinformowała o tym w oficjalnym komunikacie prasowym, prezentując jednocześnie nowe, efektowne logo projektu.

Brytyjska marka dołączyła do grupy jako jej partner w październiku. Od początku spekulowano, że jej zaangażowanie w projekt będzie bardzo duże, a kolejne wydarzenia zdawały się to tylko potwierdzać.

Przed kilkoma dniami poinformowano, że Merida przestanie być tytularnym sponsorem drużyny, pozostając jednocześnie jej dostawcą sprzętu. To sprawiło, że błyskawicznie zaczęto spekulować na temat tego, czy to właśnie McLaren zajmie miejsce producenta z Tajwanu.

Jak się okazuje – tak właśnie się stało. Oficjalnie nową nazwę oraz logotyp drużyny zaprezentowano w środę, w komunikacie prasowym.

Technologie McLarena mogą pozwolić drużynie na znaczący skok w kwestii technologii i sprzętu. To właśnie ten aspekt (słaby sprzęt) przesądził, według medialnych doniesień, o rozstaniu z grupą mistrza świata w jeździe indywidualnej na czas, Rohana Dennisa.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top