Świat

Sam Bennett (oficjalnie) kolarzem Deceuninck – Quick Step

Vuelta Espana 2019 - 74th Edition - 19th stage Avila - Toledo 165,2 km - 13/10/2019 - Shane Archbold (NZL - Bora - Hansgrohe) - Sam Bennett (IRL - Bora - Hansgrohe) - photo Dario Belingheri/BettiniPhoto©2019

Sam Bennett od 1 stycznia 2020 roku będzie kolarzem Deceuninck – Quick Step. Irlandczyk, który dotąd reprezentował barwy BORA-hansgrohe był łączony z belgijską drużyną od dłuższego czasu.

Bennett, którego kontrakt z Borą wygasał wraz z końcem 2019 roku, jeszcze latem ustalił ustnie warunki jego przedłużenia. W międzyczasie zgłosiła się do niego drużyna Deceuninck – Quick Step, lecz Niemcy nie chcieli zgodzić się na transfer utrzymując, że porozumienie zawarte z Irlandczykiem jest jak najbardziej wiążące.

Przepychanki trwały przez kilka miesięcy, lecz ostatecznie pod koniec października działacze zza naszej zachodniej granicy zrozumieli, że z niewolnika nie ma pracownika i wyrazili zgodę na zmianę przez Bennetta pracodawcy. Choć niemal pewnym było, że Irlandczyk przeniesie się do belgijskiej drużyny, oficjalnego potwierdzenia wciąż brakowało.

To nadeszło we wtorkowy wieczór. Deceuninck – Quick Step za pośrednictwem strony internetowej ogłosił transfer Bennetta oraz jego wiernego przybocznego, Shane’a Archbolda.

“Niezmiernie się cieszę z przenosin do drużyny, której plakat od dzieciństwa wisiał nad moim łóżkiem” – mówił urodzony w Belgii Irlandczyk, który wraz z rodzicami wyjechał na Wyspy w wieku czterech lat. “Pamiętam, kiedy byłem jeszcze kolarzem AnPost i spotykałem moją nową ekipę na wyścigach. Nawet nie marzyłem że któregoś dnia będę na tyle dobry, żeby do niej dołączyć” – dodawał.

Zarówno Bennett, jak i Archbold podpisali z Deceuninck – Quick Step dwuletnie umowy.

(fot. BORA-hansgrohe)

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top