Świat

“La Gazzetta dello Sport”: Tom Dumoulin wystartuje w Giro d’Italia

Tom Dumoulin
Tom Dumoulin / Team Sunweb

Dziennikarze “La Gazzetta dello Sport” przekonują, że Tom Dumoulin stanie na starcie przyszłorocznej edycji Giro d’Italia. Liderem Jumbo-Visma w Tour de France będzie z kolei Primoż Roglić.

Kwestia przenosin “Motyla z Maastricht” do zespołu Richarda Plugge jest przedmiotem dyskusji niemal od momentu jej oficjalnego ogłoszenia. Powód jest prosty – w zespole znajduje się aktualnie dwóch wybitnych specjalistów od Grand Tourów – Dumoulin i Roglić, a dodatkowo o swoje upominać się może również Steven Kruijswijk – trzeci kolarz tegorocznej “Wielkiej Pętli”.

To, jak podzielą między siebie obowiązki najważniejsi zawodnicy Jumbo-Visma wciąż pozostaje zagadką. Według “La Gazzetta dello Sport” wstępne ustalenia już jednak zapadły. Nowy nabytek zespołu ma stanąć na starcie Giro d’Italia i postarać się o powtórzenie sukcesu z 2017 roku, kiedy to okazał się najlepszy w klasyfikacji generalnej. Roglić będzie z kolei liderem drużyny w Tour de France.

Te doniesienia idą w parze ze słowami “Rogli” jeszcze z października. W rozmowie z “Cyclingnews” sugerował on bowiem, że trasa Corsa Rosa “bardziej pasuje do Toma”. Powierzenie mu roli lidera w ważnym, lecz mimo wszystko mniej prestiżowym od Touru wyścigu jest z resztą logiczną decyzją – powracający po kontuzji Holender może potrzebować nieco mniej obciążonego presją startu, by odblokować się psychicznie.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top