Świat

Bohater kończy karierę. Loic Chetout mówi “pas”

Loic Chetout
Loic Chetout / Team Cofidis

Loic Chetout (Cofidis) ogłosił zakończenie zawodowej kariery. 27-letni zawodnik przed trzema laty, podczas Baloise Belgium Tour uratował życie rywalowi z peletonu, Stigowi Broecxowi.

Chetout w trakcie trzeciego etapu tej imprezy dostrzegł nieorzytomnego Belga, który ucierpiał w kraksie spowodowanej zderzeniem dwóch motocykli. Zsiadl z roweru i udzielił mu pierwszej pomocy, czekając na dotarcie na miejsce karetki pogotowia.

Jak się okazało, Broeckx miał poważny uraz głowy, a zachowanie Francuza prawdopodobnie uratowało mu życie. Po długiej śpiączce, a następnie czasochłonnej rehabilitacji lekarze zdołali przywrócić byłemu kolarzowi Lotto Soudal pełną sprawność. Do zawodowego peletonu nigdy on już jednak nie wróci.

Sam Chetout niechętnie wracał w swoich wypowiedziach do wypadku kolegi, a jeżeli już to robił, na swój temat wypowiadał się bardzo skromnie. “Nie nosiliśmy tej samej koszulki, nie jeździliśmy w tej samej drużynie, ale czasami ściganie schodzi na dalszy plan. Czy czuję, że go uratowałem? Cóż, nawet jeżeli tak było, każdy powinien na moim miejscu postąpić tak samo” – mówił.

Decyzja o zakończeniu przez Francuza kariery wisiała w powietrzu od momentu rozstania z Cofidisem, które odbyło się w nienajlepszej atmosferze. O tym, że nie będzie już zawodnikiem ekipy, dowiedział się on bowiem… z mediów. 27-letni kolarz kontaktował się z innymi, francuskimi ekipami, lecz żadna nie chciała go zatrudnić.

Chetout był zawodowcem od sezonu 2013. Rok później trafił do Cofidisu, gdzie był jednym z wagoników sprinterskiego pociągu Christophe’a Laporte’a. Nie odniósł w karierze żadnego zwycięstwa.

(fot. Cofidis)

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top