Świat

Tom Dumoulin wystartował w wyścigu MTB w Scheveningen

Tom Dumoulin
Tom Dumoulin / Team Sunweb

Tom Dumoulin (Team Sunweb) wystartował w wyścigu MTB, odbywającym się… na plaży. W swoim rodzimym Scheveningen zajął szóste miejsce.

Zimowe występy w innych specjalnościach są dla szosowców naturalną formą przedsezonowych przygotowań. W tym sezonie stała się ona jednak wyjątkowo modna, a obok Hiszpana, Gorki Izaguirre (Astana), Michała Kwiatkowskiego (Team Ineos) czy Romaina Bardeta (AG2R La Mondiale) występującego w zawodach przełajowych nie brakuje kolarzy, którzy jeżdżą na rowerach górskich.

Do grona tego należy między innymi Tom Dumoulin. “Motyl z Maastricht” wystartował w MTB Beachrace w Scheveningen, który ukończył na siódmej pozycji. O jego występie doniósł dziennikarz “AD”, Thijs Zonneveld, który sam stanął na linii startu, zajmując siódme miejsce.

Dumoulin po raz ostatni w wyścigu szosowym pojawił się w czerwcu, w trakcie Criterium du Dauphine, którego jednak nie ukończył. Wycofanie się z imprezy było efektem kontuzji kolana, odniesionej w trakcie Giro d’Italia, której nie udało się wyleczyć.

Wciąż nie wiadomo, jak wyglądać będzie kalendarz szosowych startów Dumoulina na sezon 2020. Zagadką jest, czy zobaczymy go na trasie Tour de France, czy może zdecyduje się zamiast tego na występ w Giro d’Italia. Jego kolega z nowej ekipy Jumbo-Visma, Primoż Roglić sugerował to drugie rozwiązanie, gdyż jego zdaniem “Corsa Rosa lepiej odpowiada Tomowi”.

(fot. Team Sunweb)

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top