Świat

Egan Bernal chce stanąć na starcie Giro d’Italia 2020

Egan Bernal
Egan Bernal / fot. letour.fr

Egan Bernal (Team Ineos) w sezonie 2020 chce wystartować w dwóch Grand Tourach: Giro d’Italia i Tour de France. Pojawienie się Kolumbijczyka na starcie Corsa Rosa może być pewnym zgrzytem w ekipie, gdyż jako jej lider awizowany był jak dotąd Richard Carapaz.

Bernal, jeden z najmłodszych zwycięzców “Wielkiej Pętli” w historii (dokonał tej sztuki w wieku 22 lat i 196 dni, co w klasyfikacji wszech czasów daje mu trzecią pozycję) o swoich ambicjach dotyczących Giro mówi już od dłuższego czasu. Po raz kolejny wspomniał o nich w rozmowie z hiszpańskim “AS”.

“Mieszkam we Włoszech od dwóch lat, miałem już okazję wystartować w Corsa Rosa. To fantastyczny wyścig i jestem do niego bardzo entuzjastycznie nastawiony” – mówił. Sęk w tym, że jego plany mogą być dla włodarzy Team Ineos sporym bólem głowy. Zespół z Wysp stanie przed trudnym zadaniem pogodzenia ambicji wszystkich gwiazd ekipy.

Według wstępnych planów, do których dotarli dziennikarze “La Gazzetta dello Sport”, Brytyjczycy planowali wysłać na Giro tegorocznego zwycięzcę, Richarda Carapaza, któremu partnerować miał Geraint Thomas. Tour de France miał być z kolei “dedykowany” Bernalowi oraz Christopherowi Froome’owi. Kolumbijczyk i jego deklaracje nieco ten pomysł burzą, choć ona sam przekonuje, że stronom uda się porozumieć.

“Ineos nigdy nie wyśle cię na wyścig, na który nie chcesz jechać. Zawsze szanuje opinię zawodnika. Jasne, w drużynie jest Chris, Geraint a teraz również Richard i trzeba będzie jakoś opracować optymalny harmonogram. Jak dotąd jednak z dwoma pierwszymi dogadywałem się bez problemu” – powiedział.

Bernal w dość obszernej rozmowie z “AS” odniósł się również do przyszłorocznego Tour de France i potencjalnej walki dwóch potężnych ekip – Ineos i Jumbo-Visma. Według młodego specjalisty od wspinaczek rosnąca potęga holenderskiej drużyny wprowadzi do rywalizacji nieco ożywienia. “Dla ludzi o wiele bardziej ciekawie jest, kiedy nie ma jednej drużyny, czyniącej wyścig zamkniętym” – ocenił.

(fot. Letour.fr)

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top