Polska

Dariusz Miłek: “Z Rohanem Dennisem w zasadzie wszystko było już ustalone”

Rohan Dennis
Santos Tour Down Under 2019 - Mclaren Vale - Willunga Hill 151,5 km - 20/01/2019 - Rohan Dennis (AUS - Bahrain Merida) - photo Dario Belingheri/BettiniPhoto©2019

Dariusz Miłek – właściciel marki CCC zdradził w rozmowie z “Eurosportem”, że jego grupa – CCC Team – ustaliła już warunki kontraktu z Rohanem Dennisem. W ostatniej chwili Australijczyk zmienił jednak zdanie i odrzucił ofertę.

Według zachodnich mediów w grze o Dennisa długo pozostawały dwa zespoły – Team Ineos oraz CCC Team. W ubiegłym tygodniu polska drużyna ogłosiła jednak zamknięcie składu na na sezon 2020 i tym samym jasnym stało się, że mistrz świata w jeździe indywidualnej na czas do polskiej drużyny nie trafi.

Jak zdradził Miłek, angaż Australiczyka był bardzo blisko. “W zasadzie wszystko było już ustalone. Może jednak w ostatniej chwili zaoferowano mu większe pieniądze. Nie wiem dlaczego wybrał inną ofertę” – mówił w rozmowie z Eurosportem. Dodał przy tym, że delikatnie go ta decyzja zdziwiła, bo w drużynie, którą wybrał (prawdopodobnie Team Ineos) “nie będzie kolarzem najważniejszym”.

Dennis bez pracodawcy pozostaje oficjalnie od ostatnich dni września, kiedy to Bahrain-Merida ogłosił rozwiązanie z nim umowy. Kolarz w konflikcie z pracodawcą pozostawał od lipca i Tour de France. Według nieoficjalnych doniesień jego przyczyną był fatalny sprzęt dostarczany przez grupę, do którego zawodnik, jako wybitny specjalista od “czasówek” miał poważne zastrzeżenia.

Fakt, że to właśnie to mogło być przyczyną rozstania potwierdzać może to, że w mistrzostwach świata wystartował on nie na rowerze Meridy, a BMC z usuniętymi malowaniami.

(fot. Dario Belingheri/BettiniPhoto/Bahrain-Merida)

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top