Świat

Wout van Aert prawdopodobnie wróci do rywalizacji 27 grudnia

Wout van Aert (Jumbo-Visma) ogłosił, że do rywalizacji w przełajach powróci prawdopodobnie 27 grudnia, podczas DVV Trophy w Azencross.

Belg, który w swoim pierwszym sezonie szosowym na szczeblu World Touru m.in. stanął na podium Strade Bianche (był 3.) i wygrał etap Tour de France w trakcie “Wielkiej Pętli” nabawił się w wyniku upadku poważnej kontuzji, która w brutalny sposób zakończyła jego sezon szosowy.

Van Aert do treningów wrócił dopiero w październiku, lecz postęp przez niego czyniony był naprawdę imponujący. Choć początkowo z powodu powracającego bólu był w stanie ćwiczyć przez zaledwie dwie godziny dziennie, stan ten szybko uległ zmianie. Przed kilkoma dniami pochwalił się, że jest w stanie jeździć po brukach Paryż – Roubaix. Jest to dla całego organizmu zadanie tak obciążające, że nie można mieć wątpliwości – młody zawodnik wraca do optymalnej formy.

Potwierdzają to słowa Van Aerta z soboty. Kolarz ogłosił, że do kolarskiej rywalizacji wróci prawdopodobnie już 27 grudnia. Wcześniej, na początku miesiąca wyjedzie do Hiszpanii, gdzie będzie trenować najpierw samotnie, a potem z całym zespołem Jumbo-Visma. Wszystko to oczywiście, jeżeli zielone światło dadzą mu lekarze.

Belg w piątek zaliczył aż 125-kilometrowy trening – najdłuższy od momentu fatalnej kontuzji. “Obyło się bez większych problemów. Co prawda czuję jeszcze niewielki ból, ale idzie mi nieźle” – relacjonował. Dodał przy tym, że mimo tego start w przełajach już teraz byłby raczej niemożliwy ze względu na zbyt duże obciążenia bioder.

“Jeżeli już wrócę chcę, by był to krok naprzód, a nie wstecz” – podsumował. Występ w DVV Trophy w Azencross jest póki co jedynym potwierdzonym występem “na błocie” Van Aerta.

(fot. Jumbo-Visma)

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top