Polska

“Spaziociclismo”: Michał Kwiatkowski trzecim największym rozczarowaniem sezonu

Michał Kwiatkowski
Michał Kwiatkowski / fot. Team Ineos

Michał Kwiatkowski znalazł się w rankingu największych rozczarowań sezonu 2019, opracowanym przez dziennikarzy serwisu “Spaziociclismo”. Polak uplasował się na trzeciej pozycji.

Dyspozycja “Kwiato”, jego wyniki i ścieżka, którą zdecydował się pójść są nad Wisłą przedmiotem żywej dyskusji. Wobec najsłabszego od pięciu lat sezonu 2019 przybrała ona jeszcze na sile. Sam Polak nie ukrywa, że ostatnie dwanaście miesięcy to dla niego głównie pasmo rozczarowań.

“Chciałem zbudować coś na sezon 2019 w oparciu o pełen program startowy z Criterium du Dauphine, mistrzostwami kraju, Tour de France, Tour de Pologne, Vuelta a Espana i mistrzostwami świata. To było trudne, ale nasz plan zakładał wielki krok naprzód dzięki tym dniom startowym” – mówił w wywiadzie dla “Cyclingnews”. Plan ten jednak spalił na panewce, a Kwiatkowski zwyczajnie męczył się na rowerze.

Mimo to, zanotował kilka niezłych rezultatów. Zajął trzecie miejsce w “generalce” Paryż-Nicea, na najniższym stopniu podium uplasował się też w Mediolan – San Remo. Według “Spaziociclismo” to jednak – biorąc pod uwagę jego potencjał – zdecydowanie za mało.

“Podium monumentu było jego ostatnim wartościowym wynikiem w 2019 roku. Potem zniknął z radarów, będąc niewidocznym nawet w fazie sezonu, w której mógł być bohaterem” – komentują dziennikarze, mając na myśli m.in. ardeńskie klasyki, które w komplecie ukończył poza czołową “10”.

“Dla zawodnika tego kalibru brak zwycięstwa w całym sezonie oraz słaby występ w Tour de France to coś więcej, niż klapa” – dodano.

Kwiatkowski zapowiedział już, że rozpocznie sezon 2020 występem w Tour Down Under (21-26 stycznia). Najważniejszym celem będą dla niego igrzyska olimpijskie w Tokio, w których chce wystartować bezpośrednio po Tour de France.

(fot. Team Ineos)

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top