Świat

Davide Rebellin z ofertą od… Cambodia Cycling Academy

Davide Rebellin
Davide Rebellin / źr. facebookowy profil kolarza

48-letni Davide Rebellin, który miał być kolarzem węgierskiej ekipy E-Powers Factory wobec fiaska jej powstania szukać musi nowego pracodawcy. Zatrudnieniem go zainteresowana jest… Cambodia Cycling Academy.

Niezwykle rutynowany zawodnik, który w przeszłości reprezentował barwy m.in. CCC Sprandi Polkowice (w latach 2013-2016) według pierwotnych planów zamierzał zakończyć karierę w 2019 roku, po mistrzostwach Włoch. Zamiast jednak odstawić rower… zmienił jedynie grupę, przechodząc z algierskiego Sovac do rodzimego Meridana-Kamen.

Solidne występy w jesiennych klasykach (m.in. 18. miejsce w Coppa Agostoni) i przywiązanie do dwóch kółek sprawiły, że Rebellin podjął decyzję o kontynuowaniu kariery. Co ciekawe, w wieku niemal 50 lat mógł go czekać… awans sportowy i miejsce w prokontynentalnym zespole E-Powers Factory. Węgierski projekt jednak upadł i mimo podpisania z zawodnikami umów przedwstępnych nie zdołał “dopiąć” budżetu.

Kolarze zostali więc na lodzie, lecz zawodnik tak znany, jak Włoch nie musiał długo czekać na propozycję współpracy. Ta nadeszła ze strony… kambodżańskiej grupy Cambodia Cycling Academy, która jednak swoją bazę ma mieć we Francji. Nawiązała ona kontakt już z kilkoma zawodnikami z Europy, a według “Spaziociclismo” wśród nich jest i Rebellin.

Cambodia Cycling Academy to nowa grupa, która jak dotąd ogłosiła pozyskanie 14 kolarzy. W większości są to zawodnicy anonimowi, jednak jako ciekawostkę potraktować można fakt, że w gronie tym znalazł się 19-letni Chantou Kim, który niedawno wystartował w Tour de Singkarak (2.2) w barwach grupy Procyclingstats.com.

(fot. Facebook/Davide Rebellin)

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top