Polska

Rafał Majka może wygrać Grand Tour? Szef Vuelta a Espana wierzy w Polaka

Rafał Majka
Vuelta Espana 2019 - 74th Edition - 18th stage Colmenar Viejo - Becerril de la Sierra 177,5 km - 12/10/2019 - Rafal Majka (POL - Bora - Hansgrohe) - photo Dario Belingheri/BettiniPhoto©2019

Rafał Majka (BORA-hansgrohe) ma za sobą udany sezon, w trakcie którego dwukrotnie kończył Grand Toury w czołowej dziesiątce. To, czy Polak jest w stanie wygrać trzytygodniowy wyścig, jest w Polsce przedmiotem żywej dyskusji. Według szefującego Vuelta a Espana Javiera Guillena taki wyczyn jest w zasięgu “Zgreda”.

Póki co najlepszym wynikiem Majki w Grand Tourze jest trzecie miejsce, wywalczone podczas Vuelty w 2015 roku. Od tamtej pory jednak ani razu nie był nawet bliski tego, by taki start ukończyć na podium co sprawia, że nad Wisłą z regularnością szwajcarskiego zegarka odżywają dyskusje na temat tego, czy w ogóle będzie w stanie tego kiedyś ponownie dokonać.

Jednocześnie nie brak ludzi niezachwianej wiary, według których “ten wyścig” w końcu nadejdzie. Co ciekawe w to, że Rafał Majka może wygrać trzytygodniówkę wierzy sam szef Vuelty, Guillena. “To jest kolarz, którego w Hiszpanii bardzo lubimy, bo jest wojownikiem, szczególnie w górach. Dotąd świetnie sobie u nas radził. Wszystko jest możliwe” – mówił w rozmowie z Onetem.

Czy taki sukces może nadejść już w sezonie 2020? Odpowiedź na to pytanie jest trudna, bowiem nadrzędnym celem Majki będą z pewnością igrzyska olimpijskie w Tokio. Wiemy jednak, że pojawi się na starcie swojego ulubionego Giro d’Italia, gdzie mimo anonsowanej, mocnej obsady (pojadą m.in. Vincenzo Nibali, Jakob Fuglsang czy Richard Carapaz) niemal “w ciemno” obstawiać możemy miejsce w czołówce.

(fot. Dario Belingheri/BettiniPhoto/BORA-hansgrohe)

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top