Świat

Merida nie będzie już sponsorem tytularnym ekipy z Bahrainu

Merida Reacto
Merida Reacto / fot. Team Bahrain-Merida

Merida nie będzie już sponsorem tytularnym grupy kolarskiej z Bahrajnu. Producent rowerów pozostanie jednak dostawcą sprzętu dla drużyny. Przypomnijmy: wcześniej współpracę z nią ogłosił brytyjski McLaren i prawdpodobnie to on zyska miejsce w nazwie.

Grupa, funkcjonująca jeszcze do końca roku Bahrain-Merida, przejdzie przed kolejnym sezonem bardzo duże zmiany. Jej szefem zostanie Rod Ellingworth – jeden z współtwórców potęgi brytyjskiego kolarstwa. Jednym z partnerów stanie się z kolei McLaren, który ma zapewnić spory skok w kwestii technologicznej.

Rowery grupie ze wschodu dostarczać nadal będzie Merida, która jednak traci miano sponsora tytularnego. Wszystko wskazuje na to, że miejsce to “odda” McLarenowi właśnie. “Dla nas będzie to nowy, ekscytujący rozdział” – powiedział Jurgen Falke, dyrektor produktowy tajwańskiej firmy.

Ekipa przejdzie ponadto spore zmiany pod kątem kadry. Opuszcza ją Vincenzo Nibali, który przenosi się do Trek-Segafredo. Już wcześniej ogłoszono z kolei rozstanie z Rohanem Dennisem, wciąż pozostającym oficjalnie bez kontraktu na 2020 rok, lecz według spekulacji będącym blisko umowy w Team Ineos. Drużynę wzmocnią za to Mark Cavendish (z Dimension Data) i Mikel Landa (Movistar).

(fot. Bahrain-Merida)

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top