Świat

Japan Cup: Bauke Mollema wyparł się zastosowania podstępu

Bauke Mollema
Bauke Mollema / fot. Japan Cup / Trek-Segafredo

Bauke Mollema (Trek-Segafredo) odniósł się do swojego zwycięstwa w październikowym Japan Cup, kiedy to, prawdopodobnie dzięki zastosowanemu fortelowi, pokonał Michaela Woodsa (Education Firts). Holender wyparł się swojego zachowania.

Przypomnijmy: Materiał wideo opublikowany przez ekipę Kanadyjczyka pokazał, że w trakcie rozgrywanego na rundach wyścigu Holender okłamał swojego rywala, kiedy ten zapytał, ile okrążeń im pozostało. Woods dał się zaskoczyć sprintem Mollemy na metę, gdyż myślał, że do pokonania mają jeszcze 10 dodatkowych kilometrów.

Po zakończeniu wyścigu menedżer drużyny, Jonathan Vaughters przyznał, że dla Woodsa cała sytuacja powinna być lekcją, że “w kolarstwie nie zawsze wszyscy są do końca szczerzy”.

Musiało upłynąć sporo czasu, nim do całej sytuacji odniósł się Mollema. 33-latek stwierdził, że nie przypomina sobie, by rywal o cokolwiek go pytał. “To trochę niejasna historia. Nie mówiłem niczego na temat liczby okrążeń. Może źle mnie zrozumiał, kiedy próbowałem go drażnić mówiąc, że zbliża się do nas peleton? Poza tym, przecież przy trasie była tabliczka z liczbą rund do końca, rozległ się dzwonek…” – tłumaczył się w podcascie “W het Wiel“.

Zamieszanie dotyczące Japan Cup kładzie się lekkim cieniem na znakomitym przecież dla Mollemy sezonie 2019. Zajął on 5. miejsce w Giro d’Italia i błyszczał w jesiennych klasykach, triumfując w Il Lombardia.

(fot. Japan Cup / Trek-Segafredo)

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top