Świat

Davide Cassani powątpiewa w Tour de France jako ścieżkę przygotowań do igrzysk

Davide Cassani
Davide Cassani / fot. strada.federciclismo.it/

Selekcjoner reprezentacji Włoch, Davide Cassani jest zdania, że nie da się optymalnie przygotować do igrzysk olimpijskich w Tokio, zaliczając wcześniej start w Tour de France. “Trudno będzie w takim przypadku być konkurencyjnym” – ocenił dla “La Gazzetta dello Sport”.

Wyścig ze startu wspólnego o medale IO odbędzie się 25 lipca 2020 roku – dokładnie sześć dni po zakończeniu “Wielkiej Pętli”. Już teraz widać wśród zawodników wyraźny podział, dotyczący układu kalendarza i startu we francuskiej imprezie.

Część, jak chociażby Christopher Froome czy Michał Kwiatkowski nie uważa go za przeszkodę. Nie brakuje jednak takich, którzy jako formę przygotowań wybierają Giro d’Italia.

Według Cassaniego, jest to o wiele bardziej słuszna droga. Selekcjoner Azzurich podkreśla, że przy włączeniu do kalendarza startowego “Wielkiej Pętli”, przed zawodnikami przeszkody zaczynają się wręcz piętrzyć.

“Myślę, że bardzo ciężko będzie przejechać Tour de France i być konkurencyjnym w Tokio. Krótki odstęp czasowy między wyścigami to jedno, ale swoje zrobi też różnica czasu” – podkreślił.

Według niego przed startem konieczna będzie ponadto aklimatyzacja w gorących i wilgotnych warunkach. Jako optymalną ścieżkę przygotowań zaleca Giro d’Italia – opcję, którą wybrał lider jego kadry, Vincenzo Nibali.

(fot. strada.federciclismo.it)

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top