Polska

Dariusz Banaszek buduje drużynę zawodową

Dariusz Banaszek (z lewej)
Dariusz Banaszek (z lewej) / fot. PZKol.pl

Dariusz Banaszek potwierdził w rozmowie z serwisem “Naszosie.pl”, że buduje własną grupę zawodową. Jednym z jej zawodników będzie Paweł Bernas, który opuszcza CCC Team.

Były prezes Polskiego Związku Kolarskiego w przeszłości niejednokrotnie szefował już profesjonalnym grupom. Rok 2020 będzie dla niego “nowym otwarciem” i powrotem do zawodowego kolarstwa w tej roli.

Co ciekawe, projekt Banaszka jest długofalowy. Pierwsze dwa sezony ekipa ma spędzić na szczeblu Continental, a od 2022 roku ubiegać się o licencję ProConti, co umożliwi jej m.in. starty w wyścigach kalendarza World Touru.

W ekipie na sezon 2020 znaleźć się ma 12 zawodników. Wiadomo już, że jednym z nich będzie Paweł Bernas, który wraz z końcem roku opuszcza CCC Team. Kolejnymi: Tobiasz Pawlak i Jakub Kaczmarek (ostatnio – Hurom).

Prawdopodobnie w drużynie jeździć będą również Norbert i Adrian Banaszkowie. Nie jest to jednak póki co informacja w stu procentach potwierdzona.

Tym samym wszystko wskazuje na to, że w zawodowym, polskim peletonie będziemy mieć w sezonie 2020 co najmniej cztery drużyny. Poza ekipą byłego prezesa PZKol będą to z pewnością: CCC Development Team, Voster-ATS i Wibatech Merx Wrocław. Wciąż niepewna jest przyszłość Huromu (jego dalsze istnienie nie jest wykluczone), a dodatkowo pojawiały się plotki o budowie drużyny przez Andrzeja Domina.

(fot. PZKol.pl)

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top