Świat

Julian Alaphilippe: “Triumf w Tour de France w ciągu najbliższych lat jest możliwy”

Julian Alaphilippe
Julian Alaphilippe / Photo by Bas Czerwinski/Getty Images / Deceuninck - Quick Step

Julian Alaphilippe (Deceuninck – Quick Step) stanie na starcie przyszłorocznej edycji Tour de France. 27-latek zapowiedział jednocześnie, że w sezonie 2020 najważniejsze dla niego będą wyścigi klasyczne.

Jeden z najlepszych kolarzy ostatniego sezonu (odniósł łącznie 12 zwycięstw, m.in. w Strade Bianche i Strzale Walońskiej) rozkochał w sobie kibiców szczególnie fenomenalnym występem w Tour de France. Kiedy przejął koszulkę lidera po trzecim etapie, niemal każdy uważał taki stan rzeczy za jedynie chwilowy. Tymczasem, z krótką przerwą kolarz Deceuninck – Quick Step nosił ją aż do 18. dnia zmagań, broniąc prowadzenia w “generalce” nawet na etapach, w trakcie których nie miał na to teoretycznie żadnych szans.

Jakby tego było mało, wygrał dwa etapy (3. i 13.), a wydaje się, że mógł wygrać i trzeci, gdyby nie zdecydował się “odpuścić” atak Thibaut Pinota na Tourmalet. Tak imponujący występ sprawił, iż Alaphilippe’a zaczęto brać pod uwagę jako jednego z kandydatów do tego, by wygrać Tour de France w niedalekiej przyszłości.

On sam do sprawy podchodzi z dużym spokojem, choć jednocześnie nie ukrywa, że cel ten uznaje za całkowicie realny. “W ciągu najbliższych kilku lat? Jest to możliwe, choć na razie chcę się skupić na innych rzeczach” – mówił w rozmowie z “beIN Sports”. Zapowiedział przy tym, że w najbliższym sezonie stanie na starcie “Wielkiej Pętli”, choć skoncentrować chce się przede wszystkim na klasykach.

“Mam coś do udowodnienia, bo wciąż niewiele wygrałem. Począwszy od swojego pierwszego sezonu jako zawodowiec miałem obiecujące wyniki, ale często bywałem drugi. A ja marzę o zwycięstwach. Muszę pracować i zachować spokój” – zapowiedział.

Alaphilippe sezon 2020 otworzy startem w Vuelta a San Juan, rozpoczynającym się 26 stycznia. Obok tego startu i Tour de France, jedynym potwierdzonym punktem w jego kalendarzu jest jeszcze Ronde van Vlaanderen. Póki co nie wiadomo, czy Francuz planuje start na IO w Tokio.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top