Świat

Vincenzo Nibali i jego “nowy początek”

Vincenzo Nibali
Vincenzo Nibali / fot. Trek-Segafredo

Vincenzo Nibali po trzech latach spędzonych w barwach Bahrain-Merida przenosi się do Trek-Segafredo. Rutynowany Włoch wierzy, że zmiana otoczenia będzie dla niego “nowym początkiem”.

“Rekin z Mesyny” sezon 2019 zakończył z drugim miejscem w Giro d’Italia i etapowym triumfem w Tour de France. Dla kolarza tego kalibru takie rezultaty nie są może niczym szczególnie imponującym, ale biorąc poprawkę na wiek, należy na nie spojrzeć z dużym szacunkiem.

Wielkim celem Nibalego był triumf w Corsa Rosa, który uczyniłby go najstarszym zwycięzcą tego wyścigu w historii. W sezonie olimpijskim podejmie on kolejną próbę, a dodatkowo – powalczy w Tokio o krążek z najcenniejszego kruszcu. Wciąż nie rozpoczął jeszcze przygotowań do przyszłorocznej rywalizacji. Aktualnie przebywa w Republice Południowej Afryki, gdzie realizuje zobowiązania sponsorskie.

To właśnie tam “Rekin” przepytany został w kontekście nowego sezonu. Oficjalnie przygotowania do niego rozpocznie w pierwszych dniach grudnia, wraz z drużyną uczestnicząc w obozie treningowym w Syrakuzach, lecz jak zdradził, wcześniej pojawi się na welodromie w holenderskim Apeldoorn.

“Jestem bardzo ciekaw nowości, zwłaszcza tych dotyczących materiałów i sprzętu. Po trzech latach w Bahrain-Merida to będzie dla mnie nowy początek” – powiedział.

Sezon Nibali otworzy startem w Tour Down Under, rozpoczynającym się 21 stycznia. Wiosną zobaczymy go również m.in. na starcie Mediolan – San Remo i Liege-Bastogne-Liege.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top