Świat

Tour de France 2022 może wystartować z Saint-Etienne

Tour de France
Tour de France

Tour de France w 2022 roku może się rozpocząć w Saint-Etienne. Położona w Masywie Centralnym miejscowość o to prawo rywalizować będzie między innymi z czeską Pragą.

Chętnych do tego, by organizować u siebie “Grand Depart” nie brakuje. Aktualnie lista gospodarzy wypełniona jest do sezonu 2021 włącznie. Co będzie potem? To nadal jest przedmiotem negocjacji.

Jak poinformowali dziennikarze “France Bleu”, o ugoszczeniu pierwszych etapów Tour de France w sezonie 2022 marzy Saint-Etienne. Miejscowość ta regularnie gości na trasie wyścigu (w 2019 roku była tam ulokowana meta 8. etapu i start dzień później), ale marzenia włodarzy miasta sięgają znacznie dalej.

Według mediów, w pozyskaniu prawa do organizacji otwarcia imprezy pomóc może fakt, że burmistrz miasta, Gaelem Perdriau szczyci się znakomitymi stosunkami z szefem ASO, Cristianem Prudhommem. “FB” cytuje również jednego z przedstawicieli lokalnych władz, który miał stwierdzić, że rozmowy są już w zaawansowanej fazie, a ich finału oczekuje się wiosną przyszłego roku.

Dla polskich fanów przyznanie organizacji “Grand Depart” 2022 Saint-Etienne byłoby raczej kiepską informacją. W grze o to prawo jest bowiem również Praga, do której z naszego kraju dostać się można w dwie i pół godziny. Kto wie, być może jednak do ostatecznych decyzji w tej kwestii jest jeszcze tak naprawdę daleko.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top