Świat

Nils Politt w Israel Cycling Academy

Nils Politt
Nils Politt / fot. Katusha-Alpecin

Nils Politt będzie w sezonie 2020 kolarzem Israel Cycling Academy. Niemiec był jednym z najlepszych zawodników Katusha-Alpecin i jego przenosiny do formacji z Bliskiego Wschodu są w pewnym sensie naturalną drogą.

Dotychczasowa grupa 25-latka znika z peletonu, a jej licencję przejmuje ICA. Włodarze ekipy z Izraela nie omieszkali skorzystać z okazji do pozyskania znakomitego specjalisty od wyścigów klasycznych, zwłaszcza tych odbywających się na północy Europy.

Politt do drugi zawodnik tegorocznego Paryż-Roubaix i piąty Ronde van Vlaanderen. Nieźle radzi sobie również w łatwiejszych tygodniówkach – potrafił być m.in. drugi w klasyfikacji generalnej Deutschland Tour (2018) czy piąty w Tour of Britain (2019).

Włączenie Niemca do składu oznacza, że Israel Cycling Academy jest grupą niemal kompletną. Będzie bowiem mieć w składzie zarówno dobrych sprinterów (m.in. Andre Greipela), górali (Krists Neilands, Dan Martin), jak i specjalistów od wyścigów klasycznych (Politt).

“Ostatni sezon w moim wykonaniu był bardzo dobry, ale ja chcę więcej. Przed nowym sezonem jestem bardzo zmotywowany” – mówił 25-latek, cytowany przez biuro prasowe swojej nowej drużyny. Dodał również, że w Katusha-Alpecin “brakowało doświadczonych zawodników, od których mógłby się uczyć”.

Kilka dni wcześniej Israel Cycling Academy ogłosiła pozyskanie dwóch innych kolarzy Katushy: Alexa Dowsetta i Reto Hollensteina.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top