Polska

Jakub Mareczko jednym z największych rozczarowań sezonu 2019

Jakub Mareczko
Jakub Mareczko / fot. CCC Team / Chris Auld

Jakub Mareczko (CCC Team) znalazł się w dziesiątce największych rozczarowań sezonu okiem dziennikarzy serwisu “Spaziociclismo”. “Pierwszy rok w World Tourze – do zapomnienia” – czytamy.

Mający polskie korzenie (urodził się w Jarosławiu) i mocno identyfikujący się z naszym krajem Mareczko miał być dla CCC Team w sezonie 2019 czołowym sprinterem i nadzieją na etapowe zwycięstwa podczas najważniejszych wyścigów. Oczekiwania wobec 25-latka nie były bezpodstawne – w przeszłości ocierał się on już o triumfy w trakcie Giro d’Italia, zajmując drugie lokaty w edycjach 2017 i 2018.

Niestety, pierwszy sezon w najwyższej dywizji nie był dla Włocha udany. Zaczął się przyzwoicie – od trzeciego miejsca na premierowym etapie Tour Down Under. Wynik z 15 stycznia okazał się jednak później… najlepszym w skali roku. Kompletnym zawodem zakończył się udział Mareczki w Giro d’Italia. Już na pierwszym etapie – jeździe indywidualnej na czas w Bolonii – zajął on przedostatnie miejsce, drżąc o zmieszczenie się w limicie czasu.

Kiepsko wypadał także na etapach będących jego domeną – tych kończących się sprintem. Potrafił gubić własny pociąg i mimo znakomitej szybkości (którą bez wątpienia dysponuje) nie mógł przez to nawiązać walki o zwycięstwa. Najlepszymi lokatami na etapach było 6. (na 3.) i 9. miejsce (na 11.). Jakby tego było mało, po 12 odcinku zakończył rywalizację w Corsa Rosa, przekraczając limit czasu.

Nic zatem dziwnego, że serwis “Spaziociclismo” umieścił Mareczkę w gronie największych rozczarowań sezonu 2019. Zajął on w tym niechlubnym rankingu 10. miejsce. “Pierwszy sezon w World Tourze – do zapomnienia. Dołączając do CCC Team z ponad 40 zwycięstwami na koncie, w ostatnich 12 miesiącach nie wygrał ani razu” – czytamy. Dziennikarze podkreślili również, że obok braku triumfów zawodem był przede wszystkim wspomniany przez nas występ w Giro d’Italia.

Jednocześnie, Włosi przypominają, że słabsze wyniki sprintera mogły być spowodowane alergią, a zabieg przegrody nosowej, który przeszedł niedawno może pomóc rozwiązać jego problemy i pozwolić mu w końcu zaprezentować pełnię umiejętności.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top