Świat

Floris Gerts porzuca kolarstwo

Floris Gerts
Floris Gerts / fot. Instagram zawodnika

Floris Gerts ogłosił zakończenie profesjonalnej kariery. 27-letni obecnie Holender zamierza wrócić na studia medyczne.

Gerts zapowiadał się na naprawdę dobrego zawodnika (ma na koncie m.in. triumf w Volta Limburg Classic, gdzie w 2016 roku pokonał Sonny’ego Colbrellego i Philippe’a Gilberta) , ale w zrobieniu poważnej kariery na przeszkodzie stanął jego trudny charakter. Współpraca z nim nie należała do przyjemnych, czego boleśnie doświadczyli między innymi włodarze BMC Racing, w barwach którego jeździł w latach 2015-2017.

To właśnie niepokorna i konfliktowa natura doprowadziła również do rozstania Holendra z ostatnim pracodawcą – kontynentalną drużyną
Tarteletto – Isorex. Został on z niej w sierpniu wyrzucony po tym, jak kierownictwo zaczęło mieć dość jego niewybrednych komentarzy. “Nie wiem, co mu siedzi w głowie. Nie chcę z nim pracować” – mówił szef ekipy, Peter Bauwens.

Do Gertsa dotarło najwyraźniej, że jest już w kolarskim świecie niemal kompletnie “spalony” i po kilku miesiącach medialnej ciszy ogłosił pożegnanie z profesjonalnym peletonem. Jak zapowiedział, zamierza wrócić na studia medyczne, zajmie się również treningiem. “To była piękna podróż po krajach i grupach. Wszystkim bardzo dziękuję” – napisał na Instagramie.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top