Świat

Mathieu van der Poel zbija wagę

Mathieu van der Poel
Mathieu van der Poel / fot. Corendon-Circus

Matheiu van der Poel (Corendon-Circus) wszedł w sezon przełajowy jak burza i od momentu powrotu (na początku listopada) pozostaje niepokonany. Holender zdradził, że w trakcie miesięcznej przerwy po zakończeniu rywalizacji na szosie zadbał o zbicie wagi.

24-latek, który w 2019 roku przebojem wdarł się do szosowej czołówki, zwyciężając m.in. w Amstel Gold Race i Tour of Britain, do rywalizacji “na błocie” wrócił 3 listopada w zawodach Superprestige w Ruddervoorde. Niezmiennie imponuje swoją dyspozycją, a eksperci po jego triumfie w niedzielnym Pucharze Świata w Koksijde zaczęli zastanawiać się, czy aby rywale nie powinni przystępować do rywalizacji z handicapem, bo obecnie walka toczy się jedynie o drugie miejsce.

W swoich wypowiedziach w trakcie ostatniego miesiąca Van der Poel podkreślał jednak, że choć wygrywa, nie czuje się w siodełku najlepiej. Słowa te można było tłumaczyć zwyczajnym zmęczeniem – 31 dni startowych na szosie, występy w Pucharze Świata MTB i przełaje musiały się w końcu odbić na kondycji fizycznej Holendra.

Okazuje się jednak, że przyczyna takiego stanu rzeczy może być zupełnie inna. Otóż, MvdP przyznał w wywiadzie po zakończeniu zmagań w Koksijde, że po zakończeniu sezonu szosowego… zrzucił dwa kilogramy. Nietrudno odnieść wrażenie, że może to być działanie nakierowane na zmagania na szosie w roku olimpijskim – 24-latek szykuje bowiem bardzo bogaty i bardziej urozmaicony kalendarz startów.

Zobaczymy go bowiem między innymi w Mediolan – San Remo, Strade Bianche i Tirreno-Adriatico. Niewykluczony jest również występ w Vuelta a Espana, choć ten Van der Poel uzależnia akurat od swojej dyspozycji po IO w Tokio, gdzie będzie rywalizować w MTB.

Lżejszy o dwa kilogramy, Holender powinien być zawodnikiem jeszcze bardziej konkurencyjnym, zwłaszcza w nieco trudniejszym terenie. Czy tak faktycznie będzie? Przekonamy się najwcześniej na początku marca, kiedy przystąpi do rywalizacji na “Białych Drogach” wokół Sieny.

(fot. Corendon-Circus)

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top