Polska

Attila Valter kolarzem CCC Team

Attila Valter
Attila Valter / fot. Szymon Sikora / CCC Development Team

Attila Valter będzie w sezonie 2020 kolarzem CCC Team. Władze worldtourowej drużyny zdecydowały się ostatecznie na włączenie Węgra do swojego składu. Jednocześnie skład ekipy został zamknięty.

21-latek na miejsce w najwyższej dywizji bez wątpienia zapracował. W sezonie 2019 wygrał m.in. królewski etap Tour de l’Avenir (z metą w Tignes), a w Il Piccolo Lombardia zajął 4. miejsce.

Mimo to z decyzją o włączeniu Valtera do CCC Team zwlekano stosunkowo długo. Na przeszkodzie stawały obawy władz ekipy, czy podoła on na poziomie World Touru, gdzie natężenie startów i wynikające z tego obciążenia są zdecydowanie większe, niż w grupie Continental.

Osobną kwestią był fakt, iż podczas igrzysk w Tokio Valter chce wystartować w Cross-country (MTB), a worldtourowy kalendarz z pewnością nie ułatwi przygotowań do tej imprezy. Z drugiej strony, angaż w CCC Team otworzy przed Węgrem szansę na start w Giro d’Italia, które w 2020 rozpocznie się w jego kraju.

“Cieszy mnie nie tylko fakt, że będę jeździć na szczeblu World Touru ale również to, że stanę przed szansą na zbieranie doświadczenia od takich kolarzy jak Greg van Avermaet, Matteo Trentin czy Ilnur Zakarin” – komentował Valter, cytowany przez biuro prasowe swojej nowej drużyny.

Jednocześnie grupa CCC Team ogłosiła zamknięcie składu na sezon 2020. Jasnym stało się tym samym, że nie pozostanie w niej Paweł Bernas, który musi szukać nowego pracodawcy.

Skład CCC Team na sezon 2020: Will Barta (USA), Patrick Bevin (NZ), Josef Černý (CZE), Víctor de la Parte (ESP), Alessandro De Marchi (ITA), Simon Geschke (GER), Kamil Gradek (POL), Jan Hirt (CZE), Jonas Koch (GER), Pavel Kochetkov (RUS), Jakub Mareczko (ITA), Fausto Masnada (ITA), Kamil Małecki (POL), Michał Paluta (POL), Serge Pauwels (BEL), Joey Rosskopf (USA), Szymon Sajnok (POL), Michael Schär (SUI), Matteo Trentin (ITA), Attila Valter (HUN), Greg Van Avermaet (BEL), Gijs Van Hoecke (BEL), Nathan Van Hooydonck (BEL), Guillaume Van Keirsbulck (BEL), Francisco Ventoso (ESP), Łukasz Wiśniowski (POL), Ilnur Zakarin (RUS), Georg Zimmermann (GER)

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top