Świat

Patxi Vila wzmacnia Movistar

Patxi Vila
Patxi Vila - fot. BORA-hansgrohe

Patxi Vila, którego rozstanie z BORA-hansgrohe zostało ogłoszone w piątek, będzie od sezonu 2020 współpracować z Movistarem.

Rozstanie Bory z Vilą uznawać można za spore zaskoczenie – Hiszpan pełnił w tym zespole nie tylko rolę dyrektora sportowego, ale również szefa odpowiedzialnego za wyszkolenie. W profesjonalnym peletonie uznawany jest za jednego z największych specjalistów.

Jeszcze w piątek próbowaliśmy się skontaktować z Vilą – bezskutecznie. Do informacji na temat jego przyszłości udało się jednak dotrzeć dziennikarzom baskijskiego “El Diario Vasco”. Według nich, lada dzień ogłoszone zostanie rozpoczęcie przez niego współpracy z Movistarem.

Drużynie Eusebio Unzue fachowiec takiego kalibru bez wątpienia się przyda – według mediów z Półwyspu Iberyskiego to słabe perspektywy rozwoju decydują o tym, że w ostatnim czasie większość młodych, perspektywicznych zawodników z Hiszpanii mając wybór na szczeblu World Touru raczej omija Movistar.

Vila, który z formacją znaną obecnie jako BORA-hansgrohe współpracuje od 2015 roku jest jednym z twórców największych sukcesów Petera Sagana. Blisko współpracował też m.in. z Rafałem Majką. Szefował drużynie podczas najważniejszych wyścigów, między innymi – tegorocznego Giro d’Italia.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top