Świat

Elia Viviani zdradza plany na sezon olimpijski

Elia Viviani
Elia Viviani / fot. Deceuninck - Quick Step

Elia Viviani w sezonie 2020 pojawi się na starcie Tour de France. Będzie to dla niego finalna forma przygotowań do igrzysk olimpijskich w Tokio, gdzie wystąpi na torze.

Włoch, który opuszcza Deceuninck – Quick Step i przenosi się do Cofidisu odebrał w piątkowy wieczór nagrodę dla najlepszego kolarza z tego kraju – “Złotą Lilię”. 30-latek wyróżniony w ten sposób został po raz drugi z rzędu i wyraźnie pokonał w głosowaniu pozostałych rywali. Zgromadził łącznie aż 720 punktów, podczas, gdy drugi Diego Ulissi (UAE Team – Emirates) zaledwie 460.

Podczas gali, która odbywał się w toskańskim Pontenuovo di Calenzano Viviani uchylił rąbka tajemnicy w kwestii planów na sezon olimpijski. Pierwszym wielkim celem będzie dla niego kampania wiosennych klasyków, na czele z Mediolan – San Remo.

“Po nieudanej, tegorocznej wiośnie muszę się odkuć” – wyjaśniał. Zapowiedział także, że zabraknie go w 2020 roku na trasie Giro d’Italia. Tym samym nie powetuje sobie niepowodzeń z edycji 2019, kiedy to trzykrotnie kończył etapy na drugiej pozycji, a kiedy już udało mu się przeciąć linię mety jako pierwszy (trzeciego dnia zmagań), został karnie przesunięty na 73. pozycję.

“Wystartuję w Tour de France, by w ten sposób dobrze przygotować się do igrzysk olimpijskich” – zapowiedział. W Japonii będzie chciał przede wszystkim powtórzyć sukces z Rio de Janeiro, gdzie sięgnął przed czterema laty po złoto w omnium.

Sezon 2019 Viviani zakończył z jedenastoma zwycięstwami, w tym – mistrzostwem Europy.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top