Świat

Andrea Ostolani potrącony przez samochód

Andrea Ostolani
Andrea Ostolani / fot. Instagram

Niespełna 17-letni Włoch, Andrea Ostolani został w piątek wieczorem potrącony przez samochód. Kierowca uciekł z miejsca zdarzenia.

W ostatnich dniach informacje o wypadkach z udziałem kolarzy pojawiają się z zatrważającą regularnością. W piątek rano przez samochód uderzona została zawodniczka Trek-Segafredo, Letizia Paternoster. 13 listopada z kolei podobny incydent zakończył się śmiercią australijskiego mistrza olimpijskiego, Kierana Modry.

Ostolani jest kolejną z ofiar. Jak relacjonuje serwis “Tuttobiciweb”, młody zawodnik został potrącony przez jadący po jego pasie ruchu samochód, który wyprzedzał inne pojazdy. Kierowca zahaczył o kolarza lusterkiem, co spowodowało, iż ten został wyrzucony z dużą siłą na barierki zabezpieczające.

“Nie upadłem, ale z dużą siłą uderzyłem w bariery. Bylem przerażony, nie wiedziałem, co się stało. Samochód, który to zrobił, odjechał. Zgrzytając zębami z bólu zdołałem zadzwonić po rodziców, a ci zabrali mnie do szpitala” – relacjonował.

Lekarze na szczęście nie stwierdzili u młodziana poważnych obrażeń – ma on “jedynie” złamaną kość ramienia. Mimo to czeka go dłuższa przerwa od treningów. Szefostwo jego grupy – Alice Bike MyGlass domaga się zdecydowanej reakcji policji. Wątpliwym jest jednak, by kierowcę udało się namierzyć.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top