Świat

Alex Dowsett i Reto Hollenstein w Israel Cycling Academy

Alex Dowsett
Alex Dowsett / fot. Israel Cycling Academy

Alex Dowsett i Reto Hollenstein od 1 stycznia będą zawodnikami Israel Cycling Academy. Formacja z Bliskiego Wschodu łączy się z ich dotychczasowym pracodawcą – Katusha-Alpecin.

Od momentu ogłoszenia informacji o fuzji ekip jasnym było, że Israel Cycling Academy sięgnie po przynajmniej część zawodników Katushy. Już wcześniej ogłoszono, że będą to Daniel Navarro, Mads Wurtz Schmidt, Rick Zabel i Jenthe Biermans.

W sobotę do grona tego dołączyli Dowsett i Hollenstein. Pierwszy to wybitny specjalista w jeździe indywidualnej na czas, były rekordzista świata w jeździe godzinnej i piąty zawodnik ostatnich mistrzostw świata. Drugi – doświadczony, uniwersalny kolarz, który z uwagi na doświadczenie będzie z pewnością dużym wsparciem dla młodszych kolegów.

“Israel Cycling Academy to drużyna nastawiona na rozwój – bez żadnych kompromisów. Jako zawodnika, taki stan rzeczy jest dla mnie wręcz idealnym” – komentował Dowsett. Wtórował mu Hollenstein, który podkreślił, że jego celem będzie przede wszystkim praca na rzecz liderów.

Jak dotąd ICA ma w składzie na sezon 2020 24 zawodników.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top