Świat

Patxi Vila odchodzi z BORA-hansgrohe

Patxi Vila
Patxi Vila / fot. BORA-hansgrohe

Patxi Vila odchodzi z BORA-hansgrohe. Miejsce trenera i dyrektora sportowego, który pod swoimi skrzydłami miał m.in. Rafała Majkę zajmie Hendrik Werner, pracujący w przeszłości z Tomem Dumoulinem.

Patxi Vila uznawany był za jednego z bardziej wpływowych dyrektorów sportowych grupy. Pod jego wodzą rywalizowała ona m.in. w tegorocznym Giro d’Italia, w którym Rafał Majka zajął szóste miejsce. Znane były również jego dobre relacje z Peterem Saganem. Obok funkcji dyrektora sportowego, pełnił on również rolę szefa “Technical Performance”.

Nie są znane powody odejścia Hiszpana z zespołu, a grupa nie wystosowała w tej sprawie specjalnego komunikatu. W zamian za to opublikowała inny, dotyczący pozyskania Wernera, o pożegnaniu z Vilą wspominając tylko mimochodem.

“Po odejściu Patxiego, który miał szeroki zakres obowiązków, potrzebowaliśmy wzmocnienia drużyny na niektórych polach” – komentował krótko menedżer grupy, Ralph Denk, cytowany przez biuro prasowe.

Werner, dotychczas pracujący w Team Sunweb, był najważniejszym trenerem w grupie i pracował między innymi z Tomem Dumoulinem, doprowadzając go do triumfu w Giro d’Italia w 2017 roku. “Myślę, że będzie bardzo dobrze pasować do drużyny i jej filozofii” – ocenił Denk.

Obok trenera, do drużyny dołączy Holender Jean-Pierre Heynderickx, który pełnić będzie rolę dyrektora sportowego. W przeszłości pracował on z ekipą Dimension Data.

Przypomnijmy, że w barwach BORA-hansgrohe występuje trzech Polaków: Rafał Majka, Maciej Bodnar i Paweł Poljański. Dodatkowo, jednym z dyrektorów sportowych jest Sylwester Szmyd.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top