Polska

Michał Jaskot w CCC Development Team

Michał Jaskot
Michał Jaskot / fot. CCC Development Team

Michał Jaskot dołącza do CCC Development Team. 18-latek związał się z grupą dwuletnią umową.

Pochodzący z Polkowic zawodnik w ostatnim sezonie występował w barwach Akademii Michała Kwiatkowskiego – CCC Copernicus. W 2019 roku był m.in. ósmy w juniorskim Guido Reybrouck Classic (1.1) i drugi w mistrzostwach kraju. Szef CCC Devo, Robert Krajewski charakteryzuje go jako zawodnika “potrafiącego walczyć do samego końca i dobrze odnajdującego się w wymagającym terenie”.

Również sam zawodnik określa się jako specjalistę od klasyków, zwłaszcza tych odbywających się w północnej Europie. “Moim marzeniem jest, aby wystartować w takim wyścigu jak Paryż-Roubaix, to połączenie wszystkiego, co lubię w ściganiu, a dodatkowo wygrana w nim to duży prestiż dla kolarza” – mówił.

O tym, że Jaskot trafi do kontynentalnej drużyny, informowaliśmy już na początku listopada. 18-latek związał się z nią na lata 2020-2021.

Wcześniej CCC Development Team ogłosił pozyskanie Szymona Krawczyka. Grupę opuścił z kolei Patryk Stosz, który trafił do Voster-ATS. Do CCC Team “awansowali” z kolei Michał Paluta i Kamil Małecki.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top