Polska

Giro d’Italia może wystartować z Polski? “Pojawiły się pewne zapytania”

Giro d'Italia
Giro d'Italia

Mauro Vegni, szef RCS Sports – organizatora Giro d’Italia przyznał, że pojawiały się zapytania dotyczące organizacji pierwszych etapów wyścigu w Polsce.

Corsa Rosa w ostatnich latach kilkukrotnie rozpoczynała się poza granicami Italii. Przykładem może tu być chociażby rok 2017, kiedy pierwsze trzy etapy wyścigu odbyły się w Izraelu oraz edycja 2020, którą ugoszczą Węgrzy.

O tym, że włoski Grand Tour może wystartować z Polski mówiło się już co najmniej dwukrotnie. W roli miast-gospodarzy pojawiały się w mediach Wrocław i Kraków. Czy możliwe jest, by impreza w końcu zawitała nad Wisłę? Vegni nie wyklucza takiej możliwości.

“Pojawiły się już pewne zapytania od ludzi z Polski” – powiedział enigmatycznie w rozmowie z “Onetem”. Zaznaczył przy tym jednak, że konkretów póki co brakuje. “Miasta takie jak Warszawa czy Kraków byłyby bardzo atrakcyjne. Zobaczymy, co przyniesie przyszłość” – skwitował.

W 2021 roku Giro rozpocznie się na Sycylii. Lokalizacja tzw. “Grande Partenza” w kolejnych latach jest jak na razie niewiadomą.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top