Świat

Śmiesznie niska kara dla kobiety, która śmiertelnie potrąciła Jasona Lowndesa

Jason Lowndes
Jason Lowndes / fot. Israel Cycling Academy

Zapadł wyrok w sprawie kierowcy samochodu, który w grudniu 2017 roku potrącił ze skutkiem śmiertelnym kolarza Israel Cycling Academy, Jasona Lowndesa. Kara jest zaskakująco niska.

Australijczyk podczas odbywającego się zaledwie dwa dni przed świętami Bożego Narodzenia treningu został uderzony przez auto. Zginął w wieku zaledwie 23 lat.

Długo przedmiotem dyskusji było, czy prowadząca pojazd używała w momencie zderzenia telefonu komórkowego. Z jej billingów wynikało, że tego poranka wysłała łącznie 7 wiadomości, z czego ostatnią – 68 sekund przed potrąceniem Lowndessa. Ostatecznie uznano, iż nie było to bezpośrednią przyczyną nieszczęścia.

Mimo to sąd orzekł, że to kierowca był winny nieszczęścia. Nie zdecydował się jednak na karę więzienia. Zamiast tego zdecydował się na trzyletni “Community Correction Order” (okres, w trakcie którego musi stawiać się na wezwanie sądu i pod groźbą więzienia nie może popełnić kolejnych poważniejszych wykroczeń) oraz 200 godzin prac społecznych.

Dodatkowo, kierowca został ukarany grzywną w wysokości… dwóch tysięcy dolarów. Stracił też prawo jazdy na trzy lata (okres CCO).

Lowndes był zawodowcem od sezonu 2015. Od 1 stycznia 2018 roku miał zostać kolarzem JLT-Condor.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top