Polska

Przyszłość Loreny Wiebes nadal niewiadomą

Lorena Wiebes
Lorena Wiebes / fot. Parkhotel Valkenburg / Hans Steekers

Lorena Wiebes wciąż nie zdołała uregulować swojej sytuacji z obecnym pracodawcą – Parkhotel Valkenburg – i wypracować porozumienia, które mogłoby jej pozwolić odejść do mocniejszej drużyny. “To przysparza sporego stresu” – nie ukrywa.

20-latka w sezonie 2019 odniosła aż piętnaście zwycięstw, będąc zdecydowanie najlepszą sprinterką peletonu. W swoich szeregach chętnie widzieliby ją włodarze Trek-Segafredo, Sunwebu i CCC-Liv, lecz na przeszkodzie w zmianie otoczenia przez Wiebes stoi fakt, że jej kontrakt z Parkhotel Valkenburg jest ważny aż do końca 2021 roku.

Zawodniczka miała usiąść do rozmów z kierownictwem i wypracować porozumienie, lecz póki co sprawa utknęła w martwym punkcie. W środę jej obecna grupa ogłosiła zamknięcie składu na sezon 2020 – uwzględniła w nim Wiebes co jest znakiem, że do przełomu wciąż daleko. “Mam nadzieję, że będziemy w stanie normalnie się dogadać. Tak szybko, jak to tylko możliwe” – powiedziała, cytowana przez “Wielerflits”.

“Cała ta sytuacja przysparza sporego stresu, ale liczyłam się z tym, że tak będzie” – dodała. Oświadczyła również, że wciąż nie wybrała ekipy, do której dołączy w przypadku rozstania z Parkhotel. “Będę się zastanawiać, kiedy pojawią się ku temu podstawy” – ucięła.

W 2019 roku Wiebes wygrywała m.in. Nokere Koerse, Igrzyska Europejskie i mistrzostwa Holandii w wyścigu ze startu wspólnego. Notowała również etapowe skalpy podczas Tour de Yorkshire, Tour of Norway czy Boels Ladies Tour.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top