Polska

Przyszłość Loreny Wiebes nadal niewiadomą

Lorena Wiebes

Lorena Wiebes wciąż nie zdołała uregulować swojej sytuacji z obecnym pracodawcą – Parkhotel Valkenburg – i wypracować porozumienia, które mogłoby jej pozwolić odejść do mocniejszej drużyny. “To przysparza sporego stresu” – nie ukrywa.

20-latka w sezonie 2019 odniosła aż piętnaście zwycięstw, będąc zdecydowanie najlepszą sprinterką peletonu. W swoich szeregach chętnie widzieliby ją włodarze Trek-Segafredo, Sunwebu i CCC-Liv, lecz na przeszkodzie w zmianie otoczenia przez Wiebes stoi fakt, że jej kontrakt z Parkhotel Valkenburg jest ważny aż do końca 2021 roku.

Zawodniczka miała usiąść do rozmów z kierownictwem i wypracować porozumienie, lecz póki co sprawa utknęła w martwym punkcie. W środę jej obecna grupa ogłosiła zamknięcie składu na sezon 2020 – uwzględniła w nim Wiebes co jest znakiem, że do przełomu wciąż daleko. “Mam nadzieję, że będziemy w stanie normalnie się dogadać. Tak szybko, jak to tylko możliwe” – powiedziała, cytowana przez “Wielerflits”.

“Cała ta sytuacja przysparza sporego stresu, ale liczyłam się z tym, że tak będzie” – dodała. Oświadczyła również, że wciąż nie wybrała ekipy, do której dołączy w przypadku rozstania z Parkhotel. “Będę się zastanawiać, kiedy pojawią się ku temu podstawy” – ucięła.

W 2019 roku Wiebes wygrywała m.in. Nokere Koerse, Igrzyska Europejskie i mistrzostwa Holandii w wyścigu ze startu wspólnego. Notowała również etapowe skalpy podczas Tour de Yorkshire, Tour of Norway czy Boels Ladies Tour.

Dodaj komentarz

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Popularne

To Top