Świat

Mathieu van der Poel planuje debiut w Tour de France

Mathieu van der Poel
Mathieu van der Poel / fot. Corendon-Circus

Mathieu van der Poel (Corendon-Circus) rozważa start w Tour de France w sezonie 2021. Jak przyznał, występ Wouta van Aerta w tegorocznej odsłonie “Wielkiej Pętli” stał się dla niego inspiracją.

Belg z Jumbo-Visma, dla którego Tour był pierwszym Grand Tourem w karierze jechał bardzo efektownie, ocierając się o zwycięstwo etapowe w Colmar i wznosząc ręce w geście triumfu kilka dni później, na 10. etapie imprezy. Kto wie, czy w dalszej fazie wyścigu nie sprawiłby jeszcze kilku innych niespodzianek, gdyby nie kraksa, w której ucierpiał 13. dnia rywalizacji.

“Występ Wouta pokazał mi, co ja mógłbym zrobić w tym wyścigu” – powiedział Van der Poel. Jeżeli on wygrał sprint, pokonując Elię Vivianiego, to dlaczego ja miałbym tego nie dokonać?” – mówił Van der Poel, cytowany przez “NUsport”.

Holender wyraźnie zaznaczył jednak, że na starcie Tour de France stanie najwcześniej w 2021 roku. W sezonie olimpijskim będzie w terminie wyścigu rywalizować w MTB, przygotowując się do startu w tej specjalności w igrzyskach olimpijskich w Tokio.

Jednocześnie MvdP nie wykluczył, że w 2020 roku zaliczy debiut w Grand Tourze. Jego drużyna – Corendon-Circus – ubiega się bowiem o “dziką kartę” na Vuelta a Espana. “Być może będzie to dla mnie jakaś opcja, ale póki co nie przygotowuję się do sezonu z myślą o udziale” – powiedział, co może oznaczać, że swój ewentualny udział uzależni od dyspozycji po IO.

(fot. Corendon-Circus)

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top