Polska

CCC-Liv od sezonu 2020 prawdopodobnie z polską licencją

CCC-Liv Team

Ubiegająca się o licencję World Tour na sezon 2020 ekipa CCC-Liv w przypadku pozytywnego rozpatrzenia wniosku będzie zarejestrowana jako drużyna z Polski – informuje serwis “Cyclingonline”.

Formacja, do której w roli sponsora dołączyła przed sezonem 2019 firma Dariusza Miłka, aktualnie reprezentuje Holandię. Od dłuższego czasu mówiło się jednak nieoficjalnie o tym, że może “przejść” na polską licencję.

Doniesienia te potwierdzili dziennikarze serwisu “Cyclingonline”. Według ich informacji, jeżeli zespół uzyska licencję World Tour (co powinno być raczej formalnością), od sezonu 2020 będzie jeździć jako ekipa z naszego kraju.

Będzie to jednak wyłącznie gest grzecznościowy w kierunku CCC. Jak informują Holendrzy, struktury wewnętrzne zespołu nie ulegną zmianie i nadal opierać się będą na fachowcach z Kraju Tulipanów.

W barwach CCC-Liv w sezonie 2019 występowały dwie Polki: Marta Lach i Agnieszka Skalniak. Wiadomo już, że do grona tego dołączą Aurela Nerlo i Marta Jaskulska.

Licencja World Tour dla teamów kobiecych przyznana zostanie przed sezonem 2020 po raz pierwszy. Aplikuje o nią łącznie osiem drużyn. O tym, które włączone zostaną do Elity dowiemy się w grudniu.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top