Świat

Brandon Rivera nowym kolarzem Team Ineos

Brandon Rivera
Brandon Rivera / fot.

Brandon Rivera będzie od sezonu 2020 kolarzem Team Ineos. 23-letni Kolumbijczyk nawet dla bardziej wnikliwych fanów kolarstwa pozostaje postacią dość anonimową.

Wszystko rozjaśnia się, gdy weźmie się pod uwagę fakt, że nowy nabytek brytyjskiej ekipy to nie tylko niezły talent, ale i bliski przyjaciel Egana Bernala. Obaj pochodzą z tej samej miejscowości (Zipaquira) i z powodzeniem rywalizowali w kolarstwie górskim.

W sezonie 2019 Rivera reprezentował barwy kontynentalnej drużyny GW-Shimano. Jego specjalnością jest jazda indywidualna na czas – w niej wywalczył czwarte miejsce podczas tegorocznych Igrzysk Panamerykańskich w Peru. Został też złotym medalistą mistrzostw panamerykańskich.

23-latek nie ukrywa, że w najbliższym czasie skupi się w Team Ineos na pomocy bardziej doświadczonym zawodnikom. Chce też wyciągnąć jak najwięcej dla siebie. “Chcę się uczyć i wykorzystać każdą szansę, jaka mi się trafi” – oświadczył.

W latach 2016-2018 Rivera próbował już swoich sił w Europie. Był kolarzem UC Monaco, ale jego rozwój zakłóciła kontuzja kolana.

To kolejny transfer, który w ostatnich dniach ogłosił Team Ineos. W środę jako zawodnika drużyny zaprezentowano oficjalnie 18-letniego Oscara Rodrigueza.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top