Bez kategorii

Steve Cummings kończy karierę

Steve Cummings
Steve Cummings / fot. Bettiniphoto

Steve Cummings ogłosił zakończenie zawodowej kariery w wieku 38 lat. W ostatnich latach związany on był z południowoafrykańską formacją Dimension Data.

Brytyjczyk w profesjonalnej karierze odniósł 17 zwycięstw. Dwa z nich – na etapach Tour de France (w 2015 i 2017 roku). Oprócz tego ma na koncie m.in. jeden skalp podczas Vuelta a Espana (2012), Tirreno-Adriatico i Criterium du Dauphine (oba w 2016).

Cummingsa w sezonie 2019 prześladował spory pech. Na początku roku, w trakcie Itzulia Basque Country złamał obojczyk i pauzował przez ponad miesiąc. W trakcie wrześniowego Tour of Britain nabawił się z kolei poważnego urazu kręgosłupa.

Pogłoski na temat tego, że rutynowany zawodnik może zakończyć karierę, pojawiły się już w ubiegłym tygodniu, kiedy jego dotychczasowa drużyna – Dimension Data (od nowego sezonu NTT) – ogłosiła pełen skład na sezon 2020. Zabrakło w nim miejsca dla Brytyjczyka.

38-latek to kolejny doświadczony i utytułowany kolarz, który zdecydował się na zakończenie kariery. Dzień wcześniej ogłosił to Włoch, Daniele Bennati (ostatnio Movistar).

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top