Świat

“Spaziociclismo” ujawnia, w jaki sposób gwiazdy Team Ineos “podzielą się” wyścigami

Team Ineos
Team Ineos

Serwis “Spaziociclismo” ujawnił, jak wyglądać będzie “podział obowiązków” kolarzy Team Ineos w sezonie 2020.

Brytyjska grupa rok 2019 zakończyła z poczuciem niedosytu. Co prawda udało jej się po raz kolejny zwyciężyć w Tour de France (sztuki tej dokonał Egan Bernal), lecz występy w dwóch pozostałych Grand Tourach skończyły się klęską. Poniżej oczekiwań wypadli kolarze, na których mocno liczono (np. Kwiatkowski, który w Ardenach i podczas “Wielkiej Pętli” zawiódł), a ekipie towarzyszył też spory pech, objawiający się m.in. w kontuzji Christophera Froome’a.

Włodarze mają nadzieję, że ten stan rzeczy ulegnie zmianie w sezonie 2020. Zespół został przy tym dodatkowo wzmocniony, by stać się jeszcze bardziej konkurencyjnym nie tylko w trakcie Tour de France, ale i innych wyścigów. Do ekipy dołączył m.in. Richard Carapaz – tegoroczny triumfator Giro.

Przy takiej liczbie bardzo mocnych kolarzy (wyliczać można długo, ale wystarczy wymienić kilka czołowych nazwisk: Froome, Bernal, Thomas, Carapaz, Siwakow, Geoghegan Hart) odpowiednie ułożenie kalendarza tak, by spełnić oczekiwania wszystkich jest niezwykle trudne. Serwis “Spaziociclismo” ujawnił, jak prawdopodobnie będzie wyglądać obsada dwóch najważniejszych wyścigów etapowych sezonu.

Według informacji dziennikarzy, rolę lidera podczas Giro d’Italia pełnić będzie Carapaz, który do pomocy dostanie m.in. Thomasa. W Tour de France zaprezentują się z kolei w rolach głównych Froome i Bernal.

Taki podział nie byłby do końca zgodny z interesem młodego Kolumbijczyka, który sygnalizował chęć debiutu w Giro d’Italia. Czy dyrektorzy Team Ineos zdołają tak poukładać klocki, by każdy był zadowolony? Cóż, przyjdzie nam się przekonać.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top